11.00-12.00 Gösterim  7YÜZ Büyük Günahlar

12.15-13.30 Yaratım ve Yapım Hikâyesi                                                   

Mekân: SOHO HOUSE

Konuşmacılar  Tunç Şahin (Yönetmen / Bir Film), Cihan Aslı Filiz (Yapımcı / Bir Film), Sarp Kalfaoğlu (İçerik Yöneticisi / BluTV)

Moderatör: Ayça Çiftçi (Film Eleştirmeni / Altyazı)

Türkiye dizi sektörüne hem içerik hem de yapım süreci ile farklılık katan 7YÜZ dizisinin yapım aşamalarını yönetmen ve yapımcılardan dinliyoruz.

 


11.00-12.30 Gösterim Şahsiyet

12.45-14.00 Yaratım ve Yapım Hikâyesi  

Mekân: SOHO HOUSE

Konuşmacılar : Onur Saylak (Yönetmen), Hakan Günday (Senarist), Kaan Tolga Değirmenci (Yapımcı / Ay Yapım)

Moderatör: Abbas Bozkurt (Yazar/ Sabitfikir)

Unutuşlar, cinayetler ve cesur adımlar. Türk dizilerinde hikâye ve görsel zenginliği ile bir adım öne çıkarak çıtayı yükselten Şahsiyet’in ekibi ile dizinin yaratım ve yapım sürecini konuşuyoruz.


Fikirden Perdeye

14.30-16.10 Gösterim Kaygı

16.30-18.00 Yapım Hikâyesi

Mekân: SOHO HOUSE

Konuşmacılar: Ceylan Özgün Özçelik (Yönetmen), Armağan Lale (Yapımcı / Filmada)

Genç sinemacılar için film yapımı, festival ve dağıtımı içeren tüm aşamalar üzerine yol gösterici bir rehber olacak bu konuşmada, açılışını 67. Berlin Film Festivali Panorama bölümünde yapan Kaygı’nın yönetmen ve yapımcısı senaryo aşamasından dağıtımına kadar olan tüm süreci anlatıyor.


15.00 - 16.30 Duyduğunuz her şeye inanmayın!

Mekân: SOHO HOUSE

Konuşmacılar: Ayris Alptekin (Yönetmen, kurgucu), Kerem Ayan (Yönetmen), Sertaç Toksöz (Kurucu Ortak / Postbıyık), Taylan Oğuz (Kurucu Ortak / Melodika), Yalın Özgencil (Kurucu Ortak/ Postbıyık)

Moderatör: Nadir Öperli (Yapımcı / Liman Film)

Ses bir filmin kelimeleri, efektleri, atmosferi ve müziğidir. Filmleri hissetmemizi sağlar, bulunduğumuz mekânı tanıtır ve hikâyenin karakterlerini bize anlatır. Deneyimlerimizi eşsiz kılar. Ses tasarımcıları ve miksajcıları, kurgucular ve yönetmenler ile birlikte ses post-prodüksiyon dünyasına giriş yapıyoruz.


11.00 - 12.30 Ortak yapım: Hazır mısınız?

Mekân: SOHO HOUSE

Konuşmacılar: Funda Ödemiş (Yapımcı / Kardeşler ), Selin Vatansever Tezcan (Yapımcı / Saf), Serkan Çakarer (Yapımcı / Görülmüştür)
Moderatör: Emine Yıldırım (Yapımcı / Son Çıkış)
Dört yapımcı ile önemli bir finans kaynağı ve artistik iş birliği olan Avrupa ortak yapım aşamalarını ve dağıtım sürecini konuşuyoruz.

 

 


13.00 16.00 VR Deneyimi: Farklı bir formatta düşünmek
*15 kişilik kontenjanı vardır.

Mekan: CEZAYİR ODA 1

Konuşmacılar: Carlos Hagerman (Yönetmen, Yapımcı), İlker Çevikkaya (Yapım Yöneticisi / Timelooper), Müge Özen (Yapımcı / Solis Film)

Her yeni teknoloji beraberinde yeni bir anlatım yöntemi geliştirir. Bu atölyede sanal gerçekliğin ve 360 derece film yapımının hem teknik hem de içeriksel boyutlarını birlikte deneyimleyeceğiz.


10.00-11.00 Fonlarla ve Marketlerle Tanışın
** simultane tercüme olacaktır.
 
Mekan: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA

Konuşmacılar: Eilon Ratzkovsky (TorinoFilmLab), Elise Jalladeau (Thessaloniki IFF), Fay Breeman (Hubert Bals Fund - IFF Rotterdam), Georges Goldenstern (Cinefondation), Katriel Schory (Israil Film Fonu), Lindsay Peters (Frontieres), Martina Bleis (Connecting Cottbus), Ruxandra Cernat (Film TEEP), Signe Zeilich-Jensen (Hollanda Film Fonu)

Moderatör: Selin Murat (Parabola Films)

Film fonu ve ortak yapım marketi temsilcileri başvuru ve katılım şartları ile ilgili bilgi veriyor.

11.15-13.30 Festivallerle Tanışın
** simultane tercüme olacaktır.

Mekan: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA

Konuşmacılar: Dorota Lech (Hot Docs) , Elma Tataragić (Bosna-Hersek FF), Evrim Ersoy (Fantastic Fest), Freddy Olsson (Göteborg FF), Julia Sinkevych (Odesa FF), Karel Och (Karlovy Vary FF) , Lorenzo Esposito (Locarno FF), Orestis Andreadakis (Selanik FF), Paolo Bertolin (Venedik FF), Pedja Milojevic (Trebinje Film Festival), Prune Engler (La Rochelle IFF), Sona Karapoghosyan (Altın Kayısı FF), Stefan Laudyn (Varşova Film Festival), Tiina Lokk (Tallinn Black Nights FF), Yoshi Yatabe (Tokyo FF) Zviad Eliziani (Batum FF)

Moderatör: Armağan Lale (Filmada)

Uluslararası film festivallerinin temsilcileri başvuru koşulları ve programları hakkında bilgi veriyor.


15.30-17.00  Sinemada Kadın: Bugüne kadar ne değişti ve şimdi ne olacak?
** simultane tercüme olacaktır.

Mekân: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA

Konuşmacılar: Ceylan Özgün Özçelik (Yönetmen), Cia Edström (Endüstri Yöneticisi - Göteborg FF), Francine Raveney (Proje Yöneticisi Eurimages), Meltem Ağduk (Toplumsal Cinsiyet Program Koordinatörü – UNFPA), Meryem Yavuz (Görüntü Yönetmeni), Müge Özen (Yapımcı / Solis Film), Teresa Hoefert de Turegano (Fon Danışmanı - Medienboard Berlin Brandenburg)

Moderatör: Doç. Dr. Melis Behlil (Öğretim Üyesi - Kadir Has Üniversitesi)

6 sene önce Anna Serner’ın sinema endüstrisinde cinsiyet eşitliği için attığı radikal adımlardan bugüne kadar olan değişiklikleri ve bundan sonra neler yapmamız gerektiğini tartışıyoruz.



10.00-11.00  Eurimages Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey
** simultane tercüme olacaktır.

Mekân: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA

Konuşmacılar: Francine Raveney (Proje Yürütücüsü- Eurimages), Zülfikar Kürüm (Eurimages Türkiye Delegesi)

Projesini geliştiren ve finansman aşamasında olan yapımcılar, doğru bilgiyi doğru adresten almanız için sizleri bekliyoruz! 


11.15-12.30  Belgesel: Festivale giden yol
** simultane tercüme olacaktır.

Mekan: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA

Konuşmacılar: Carlos Hagerman (Yönetmen, Yapımcı) Dorota Lech (Endüstri Programcısı), Niek Koppen (Yönetmen, Yapımcı/ Selfmade Films)

Moderatör: Eytan İpeker (Kurgucu, Yönetmen / Kamara Film)

Belgesel yapımının festival sürecine etkisini yönetmen-yapımcılar ve festival programcısıyla konuşalım.


 

13.30-14.30  Kurgu: Yaratıcı Süreçte Beraber Çalışma
** simultane tercüme olacaktır.

Mekân: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA
 
Konuşmacılar: Eytan İpeker (Kurgucu, Yönetmen/ Kamara Film)

Kurgucu ve yönetmenin yaratıcı süreçteki ilişkisi nasıl olmalıdır? Konuyu kurgucunun perspektifinden ve gerçek hayattan örneklerle tartışacağız.


16.00-17.30 Dizi Senaryo Yazımı: Büyük Fikirler Küçük Ekran
** simultane tercüme olacaktır.

Mekan: YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT - LOCA
Konuşmacılar Speakers: Berkun Oya (Senarist), Birol Güven (Senarist), Ece Yörenç (Senarist) Eilon Ratzkovsky (TFL Yöneticisi / TorinoFilmLab) Soni Jorgensen (Senarist, Danışman)

Moderatör: Yamaç Okur (Yapımcı / Ay Yapım)

Seyircinin hayatında vazgeçilmez karakterlere dönüşen kahramanları ve hikâyeleri üreten zihinler yazım ve yaratım sürecini bizlerle paylaşıyor.

Konuşmalar ücretsizdir.

Ayrıntılı bilgi için:

E: onthebridge@iksv.org
T: +90 212 334 08 37
 
MEKÂNLAR 

Yapı Kredi Kültür Sanat İstiklal Cad. No: 161 Beyoğlu T: +90 212 252 47 00
Soho House Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No: 56 Beyoğlu T: +90 212 377 71 00
Cezayir Restoran Hayriye Cad. No: 12 Galatasaray Beyoğlu T: +90 212 245 99 80



İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Yenilikçi Atölyeler ve Ülkemiz Film Endüstrisi Aktörlerinin Yaratıcılık ve Ticari Başarı Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Kültür Sanat Vakfı'na aittir.
TR10/16/YNY/0063

Yukarı