Köprüde Buluşmalar Sinema Konuşmaları Başlıyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen ve sinemacılara uluslararası ortaklıların ilk adımlarını atmaları için fırsatlar yaratmaya devam eden Köprüde Buluşmalar, 11-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

11 NİSAN PAZARTESİ
SOHO HOUSE

Netflix Yapım Hikâyesi – “Uysallar”

14.00-15.30

Netflix dizisi, bir Günday&Saylak fikri olan Uysallar’ın yaratıcı ekibi ve oyuncularıyla birlikte projenin ortaya çıkış aşamasından Netflix’te seyirciyle buluşmasına kadar uzanan hikâyesini dinliyoruz.

Konuşmacılar: Hakan Günday (Yazar), Kerem Çatay (Yapımcı), Onur Saylak (Yönetmen), Öner Erkan (Oyuncu), Pelin Diştaş (Netflix Türkiye İçerik Direktörü), Songül Öden (Oyuncu)

Moderatör: Aslı Ildır (Sinema Yazarı)

OGM Pictures İşleyişi: Dijital ve Geleneksel Televizyona Dizi Yapmak

16.00-17.30

OGM Pictures kurucusu Onur Güvenatam geleneksel televizyon kanalları için dizi içeriği üretmekle dijital platformlar için dizi içeriği üretmek arasındaki farkı, sektörün hem aynı kalan hem de değişen dinamiklerini kendi tecrübesinden yola çıkarak anlatıyor.

Konuşmacılar: Onur Güvenatam (Kurucu ve Yürütücü Yapımcı)

Moderatör: Ekrem Buğra Büte (Sinema Yazarı)

Blockchain’den Sinemaya

18.00-19.30

Wideangle ekibiyle, Blockchain dünyasına giriş yapıyor, platformun çok katmanlı yapısını ve sinemayla kurulacak yeni bağları ve avantajları keşfediyoruz.

Konuşmacılar: Ç. Umut Tanyolu (Kurucu), Engin Altan Düzyatan (Kurucu ortak), Birand Tunca (Kurucu Ortak)

Moderatör: Bülent İpek (Medya ve Halkla ilişkiler Danışmanı)

14 NİSAN PERŞEMBE
YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT

Kısa Filmden İlk Filme

11.00- 12.00

Kısa metrajlı yapımların ardından ilk uzun metrajlarıyla seyirci karşısına çıkan yönetmenler, bu yolda edindikleri deneyimlerini paylaşacaklar.

Konuşmacılar: Eren Danışman (Turna Misali), Gizem Kızıl (Bana Karanlığını Anlat), Nazlı Elif Durlu (Zuhal), Tareq Daoud (Yaban), Ziya Demirel (Ela ile Hilmi ve Ali)

Moderatör: Engin Palabıyık (Yapımcı)

Taylan Biraderler: Televizyona Dizi / Dijitale Dizi

14.00-15.30

Durul ve Yağmur Taylan kardeşler televizyona dizi üretiminin dijitale dönüşümü ve yapım sürecindeki yaratıcı süreçler üzerine konuşacaklar.

Konuşmacılar: Durul Taylan (Yönetmen), Yağmur Taylan (Yönetmen)

Yalnız Başına Bir Kamera: Dağ Gibi Malzeme Nasıl “Eat Your Catfish” oldu?

16.00- 17.30

Yolu Köprüde Buluşmalar’dan geçen “Eat Your Catfish”in ortak yönetmen ve yapımcısı Senem Tüzen, İstanbul Film Festivali’ndeki ilk gösterimine çıkmadan hemen önce yapım hikâyesiyle izleyicilerin karşısında olacak.

Konuşmacılar: Senem Tüzen (Yönetmen ve Yapımcı)

15 NİSAN CUMA
YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT

Dağıtım ve Marketing için Yaratıcı Çözümler

11.00- 12.00

Film dağıtım ve satış şirket yöneticileri deneyimledikleri yaratıcı çözümleri ve önerilerini bizlerle paylaşıyorlar.

Konuşmacılar: Bérénice Vincent (Fransa – Totem Films), Ersan Çongar (Türkiye – Bir Film – Dağıtımcı), Hermione Efstratiadou (Yunanistan – ASTERISK - Film Pazarlama Sorumlusu)

Moderatör: Armağan Lale (Yapımcı)

Avrupa ve Komşularla Ortak Yapım

14.00-16.00

Avrupa ve komşu ülkelerden film fonu ve ortak yapım marketi temsilcileri ortak yapım, başvuru, katılım şartları ve potansiyel fırsatlar hakkında bilgilendirme yapacaklar.

Konuşmacılar:

-Bulgaristan ve Hırvatisyan/Slovenya ile Ortak Yapım Yolları
Kamen Balkanski (Creative Europe Medya - Bulgaristan), Sinisa Juricic (Hırvatistan/Slovenya – Nukleus Film –Yapımcı Genel Müdür), Vanya Rainova (Bulgaristan – Portokal – Yapımcı)

-Hollanda ve Almanya ile Ortak Yapım Yolları
Digna Sinke (Hollanda – Yapımcı/Yönetmen), Signe Zeilich-Jensen (Hollanda - Hikâye Editörü / Film Küratörü), Jamila Wenske (Almanya - Achtung Panda! – Yapımcı)

-Fransa, Yunanistan ve Gürcistan ile Ortak Yapım Yolları
Antoine Simkine (Fransa – Les Films d’Antoine – Yapımcı), Orestis Plakias (Yunanistan Greece- Foss Productions – Sinema Departmanı Direktörü), Vladimer Katcharava (Gürcistan - 20 Steps Productions – Yapımcı)

Moderatör: Aslı Filiz (Yapımcı)

Festivallerle Tanışın

16.30-18.00

Film festivali temsilcileri başvuru şartları, seçki kriterleri ve odaklandıkları temalar üzerine konuşacaklar.

Konuşmacılar: Elma Tataragic (Bosna-Hersek - Sarajevo Film Festival - Programmer), Martina Bleis (Almanya – Berlinale – Ortak Yapım Marketi), Mira Staleva (Bulgaristan - Sofia Meetings - Head), Paolo Bertolin (İtalya – Cannes - Programmer), Tiina Lokk (Estonya - Black Nights Film Festival – Festival Direktörü), Yorgos Krassakopoulos (Yunanistan - Thessaloniki IFF – Program Sorumlusu)

Moderatör: Selcen Ergun (Yönetmen)

*15 Nisan’daki konuşmalarda tüm gün simultane tercüme sağlanacaktır.

Konuşmalara katılmak için onthebridge@iksv.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.



İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Yenilikçi Atölyeler ve Ülkemiz Film Endüstrisi Aktörlerinin Yaratıcılık ve Ticari Başarı Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Kültür Sanat Vakfı'na aittir.
TR10/16/YNY/0063

Yukarı